19 września spotkaliśmy się w Bibliotece Ordynacji Krasińskich. Co się działo i co ustaliliśmy?

fot. Tomasz Kwiatkowski, http://tkwiatkowski.blogspot.com/

Przede wszystkim zapadła wspólna decyzja, że:

drugą edycję Majówki na Skarpie zorganizujemy 26 maja 2013 roku (w „ostatnią niedzielę maja”).

To znaczy, że mamy aż 8 miesięcy na jej przygotowanie, czyli ponad dwa razy dłużej niż za pierwszym razem i ten czasowy komfort na pewno przyniesie pozytywne efekty. Ale po kolei…

Spotkanie rozpoczął gospodarz Tomasz Kwiatkowski (Stowarzyszenie Mieszkańców Ulicy Smolnej), który opowiedział nam o miejscu, w którym się zebraliśmy. Padło kilka słów na temat Biblioteki oraz projektu „Kwartał Muzyczny”.

Po krótkim wstępie przeszliśmy do podsumowania Majówki na Skarpie 2012. W porządku geograficznym z północy na południe, wysłuchaliśmy przedstawicieli kolejnych odcinków Skarpy: pana Janusza Pilzaka (Muzeum Wojska Polskiego) z Żoliborza, pana Marcina Krupowicz (Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej) reprezentującego odcinek Staromiejski, panią Magdalenę Mróz (Teatr Polski) opowiadającą o tym, co działo się na tyłach Krakowskiego Przedmieścia, panią Ewę Szylberg (Twoja Smolna) z odcinka Kwartału Muzycznego, panią Martę Pawlaczek (Fundacja Culture Shock) opowiadającą o okolicach Alei Na Skarpie, panią Małgorzatę Matuszewską (Centrum Sztuki Współczesnej) z Jazdowa oraz pana Marka Masłowskiego (Młodzieżowy Dom Kultury ‘Mokotów’) z Mokotowa.

Rozdaliśmy też pamiątkowe dyplomy tym, którzy wspierali organizację Majówki, sami nie będąc ‘ze Skarpy’. Wyróżniliśmy panią przewodniczącą Ewę Dorotę Malinowską-Grupińską (Rada Miasta), pana dyrektora Marcina Wojdata (Centrum Komunikacji Społecznej), panią Angelikę Gromotkę (Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej), panów Wojtka Kossa i Janka Bersza (studio graficzne Full-Metal-Jacket), pana Jerzego Skakuna (studio graficzne HomeWork), panów Macieja Krzyżanowskiego oraz Adama Gołębiowskiego (informatycy z firmy AGMK.net), panią Katarzynę Piądłowską (fotograf ze studia Fotosynteza), panią Aleksandrę Skalik (anglistka) oraz pana Adama Kadenaci (socjolog, animator sportów miejskich). W szczególny sposób wyróżniliśmy panią Martę Pawlaczek z Fundacji Culture Shock, która wzięła na siebie ogrom obowiązków związanych z promocją całej Majówki. Dziękujemy wszystkim raz jeszcze!

Dyplom odbiera Przewodnicząca Rady Miasta, pani Ewa Dorota Malinowska-Grupińska, fot. Katarzyna Piądłowska, www.fotosynteza.net.pl

Następnie przeszliśmy do dyskusji na temat działań w przyszłym roku. Zaprezentowałem przygotowane propozycje dotyczące trzech działań: przyjęcia prostego Statutu naszego partnerstwa, organizacji Majówki na Skarpie 2013 oraz Pomysłów dla Skarpy 2016. Zagadnienia te na pewno będą powracać przy okazji kolejnych spotkań…

Uczestnicy spotkania przynieśli ze sobą materiały promujące ich instytucje. Miejmy nadzieję, że jest to dobry początek wspólnego promowania się instytucji ze Skarpy. Na zakończenie spotkania Tomek Kwiatkowski wykonał zdjęcie grupowe. Oto ono:

fot. Tomasz Kwiatkowski, http://tkwiatkowski.blogspot.com/

Wypada wspomnieć, że mój osobisty wkład w koordynację Majówki oraz rozwijanie Warszawskiej Drogi Kultury możliwy był w tym roku dzięki przyznanemu przez m.st. Warszawy Stypendium. Dziękuję.